Přeskočit na obsah

Hezky česky – Zdeněk Král

Odborné kurzy a služby

„Hezky česky“ – Čeština pro Čechy

Kurzy

Opakování českého jazyka pro Čechy

V tomto kurzu, který může být i vícedenní, spolu probereme vše od psaní i/y po záludnosti, jako jsou velká písmena. Také Vás naučím, jak si samostatně najít odpověď na jakýkoli jazykový dotaz a jak pracovat s textem; například jak ho po sobě kontrolovat.

Kurz je velmi vhodný např. pro administrativní pracovníky nebo státní správu – tedy odborníky, kteří češtinu potřebují při práci, i když se primárně neživí psaním.

Český jazyk pro tvůrce textů

Tento kurz je ideální například pro copywritery, novináře, marketingové specialisty a další profesionály, pro které je psaní hlavní náplní práce.

Probereme nejčastější pravopisné, gramatické a typografické chyby a velký prostor budeme věnovat stylistice – naučíte se tedy psát nejen správně, ale také „hezky česky“.

Norma ČSN 01 6910

Vytváříte obchodní/administrativní texty, například dopisy? Představím Vám normu ČSN 01 6910 – Úprava dokumentů zpracovaných textovými procesory (v aktuální verzi) a sestavím seminář tak, abyste se naučili právě to, co potřebujete.

Školení je vhodné pro vedoucí/odborné pracovníky, kteří budou schopni kvalifikovaně vytvořit vzory dokumentů pro ostatní zaměstnance – jeden vzor může sloužit tisícům lidí po mnoho let. Znalosti nicméně oceníte i v civilním životě; například se naučíte psát formální žádosti či motivační dopisy.

SEO & Marketing z pohledu češtiny

V tomto kurzu Vás naučím psát texty, které zaujmou nejen klienty, ale také internetové vyhledávače. V „marketingové“ části se zase podíváme na to, co (a jak) psát, a co (a jak) raději nepsat, abyste na své klienty a zákazníky udělali vždy ten nejlepší dojem a úspěšně prodali svou službu nebo zboží.

Můžeme se také věnovat obchodní etiketě a komunikaci – od oslovování zákazníků po písemné řešení problémů, např. reklamací.

KURZ NA MÍRU: Práce s podnikovými texty

Kurz mohu sestavit přímo na základě toho, s čím máte Vy sami nebo Vaši zaměstnanci problémy. Mohu analyzovat Vaše podnikové texty (a případně rovnou provést korekturu) a sestavit školení tak, aby se věnovalo primárně těm oblastem, ve kterých jsem našel chyby.

Služby

Standardizace v podniku

Pomohu Vám vytvořit standardy, které využijete při tvorbě online i offline obsahu. Postarám se jak o „technickou“ část, jež se bude věnovat gramatice, stylistice a typografii, tak o „obsahovou“ část, kde budou mít Vaši zaměstnanci a spolupracovníci vzory článků, produktových popisů a dalších textů.

Zohledním nejen pravidla českého pravopisu, ale také Vaše interní požadavky a SEO.

Testování zaměstnanců

Nabízím testování Vašich zaměstnanců a spolupracovníků, a to na všech úrovních. Můžeme plošně testovat základní znalosti, nebo se zaměřit na užší oblast, případně sestavit náročnější test pro odborníky, kteří se živí přímo psaním.

Tvorba a úprava textů